Vítejte

Spolek Rakušanů (VÖT) je platforma pro setkávání. Naši členové se již více než 20 let pravidelně potkávají na nejrůznějších akcích v Praze. Vítán je každý, kdo má vztah k Rakousku a mluví německy. Jsme společenství, které spojuje.

O nás

Spolek byl oficiálně založen v roce 1994. Jeho současným prezidentem je pan Dr. Erwin Hanslik a má zhruba 250 členů. Historie je utvářena pořádanými akcemi, které mají jednorázový či opakující se charakter a členy, kteří se jich účastní.

Pravidelně pořádané akce

Stammtisch

NOVĚ! Hotel Diplomat Praha 6
Viniční Altán, Praha 2

každé první úterý v měsíci
od 19 hodin

Již více než 20 let se pravidelně potkáváme v Praze při takzvaném Stammtischi, který se koná každé první úterý v měsíci. Přijďte se pobavit do příjemných prostor s výhledem na Prahu.

POZOR! Nově se vídáme v Hotelu Diplomat. V červenci a srpnu zůstáváme na terase Viničního altánu. Vítán je každý, kdo mluví německy, rezervace předem není nutná. 

Termíny následujících setkání naleznete zde.

Rakouský ples

19. ledna 2018, Palác Žofín,
Slovanský ostrov od 21 h

Náš elegantní Rakouský ples je každoročním společenským vrcholem pražské plesové sezóny. Ples se koná v nádherném paláci Žofín. Již od roku 2001 se na Slovanském ostrově tančí pod taktovkou vídeňské plesové tradice.

Rakouský ples je tradičním místem mezinárodního setkávání mnoha osobností z oblasti politiky, z podnikatelské i kulturní sféry a neméně atraktivní je i pro mladé tanečníky. Každým rokem je tato událost oblíbenější.

Více o plese naleznete na stránkách
www.rakouskyples.cz.

Podrobnější informace o VÖT naleznete na německé verzi.